Polysper Poliüretan Boya

2 Bileşenli, poliüretan esaslı, solventsiz, renkli, yangına dayanıklı, alev almaz, yüksek yapışma özellikli, darbelere dayanıklı, astar boya gerektirmeyen, neme ve rutubete yüksek dayanımı olan, izolasyon vazifesi yapan poliüretan boyadır.

TANIMI
Modifiye reçine esaslı iki bileşenli izosiyanat sertleştirici ile kürleşen esnek yapılı endüstri tesisleri ve denizdeki atmosferik koşullara dayanıklı aşınma, çizilme ve su buharı dayanımı yüksek yarı mat kendinden astarlı bir poliüretan boyadır. Yüksek yapışma özellikli, darbelere dayanıklı astar boya gerektirmeyen neme ve rutubette yüksek dayanımı olan izolasyon vazifesi görür.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Metal yüzeyler kumlama yapılarak pas ve yağdan arındırılması gerekmektedir. Uygulanacak duvar ve dikey yüzeyler kuru ve temiz olmalı toz yağ ve yabancı maddelerden arındırılmalıdır.

KİMYASAL DİRENÇ
Deniz suyu, atık sular, seyrektik asitler ve bazları, tuz çözeltileri, yakıtlar, madeni yağlar, alifatik hidrokarbonlar gibi kimyasallara karşı dirençli.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Kürelenmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı bileşenler cilde ve göze temas etiğinde bol su ve sabunla yıkamalı ciddi durumlarda doktora başvurulmalı. Uygulama sırasında mutlak surete eldiven giyilmeli ve gözlük takılmalıdır. Kürünü tamamlamış malzemeler tamamen zararsızdır.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
Bir kaç kat uygulama gerektiren sistemlerde, ikinci kat uygulamadan önce bekleme süresinin en çok 48 saati aşılmamalı ve süre aşıldığında zemin pürüzlendirilmelidir.

DEPOLAMA
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda 12 aydır.

NOT
Ürünlerin nasıl kullanılacağına dair verdiğimiz yazılı ve sözlü teknik bilgiler, mümkün olan en iyi bilimsel ve pratik bilgilerimize dayanmaktadır. Ürünlerimiz kullanılarak yapılan işlerin nihai sonuçları ile ilgili hiç bir garanti açık veya kesin sorumluluk kabul edilmez. İş sahibi, temsilcisi veya müttehit, ürünlerimiz kendi maksatlarına uygun olup olmadığını kontrol etmekten sorumludur.

KURUMA BİLGİLERİ

(50 mikron kuru film kalınlığında)  Toz kuruma  Dokunma kuruma
5ºC 40dk 80 dk 
15ºC 30 dk 60 dk 
25ºC 20 dk   50 dk
35ºC 15 dk 40 dk 

Tam kürlenme:7gün (20ºC)
Not:Uygulama kalınlığı artıkça kuruma süresinin artacağı bilinmelidir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Karışım oranı (A:B)bileşen : 10 birim A bileşen +1birimB

Yoğunluğu (gr/ml) : 1,50gr+0,1

Hacim katkı madde (%) : 53+2

İnceltici : polly tiner

Teorik yayılma (m²/kg) : 7,07 (50mikron kfk)

Görünüm : Yarı mat

Renk : Her renkte

Uygulama yöntemleri : Airspray,Airless,rulo

Karışım ömrü(20ºC) : 1 saat

Bir cevap yazın