Polysper İzolasyon

Renk Zemin rengi (İsteğe göre renklendirilebilir)
Parlaklık Parlak veya Mat (İsteğe göre)
Bağlayıcı madde Poliüretan reçine
Yoğunluk Ana malzeme 1.50 / sertleştirici 1.20
Karışım oranı 5/1 kg ağırlıkça
Uygulama süreci -2C/ +25C ısısında 30 dakika
Katılaşma başlangıcı 25C /+40C ısısında 20 dakika
Isı dayanıklılığı -40C/++280C
Kuruma süresi 8 saat ( tam kuruma 48 saat)
Çevreye uyum Çevreye olumsuz etkisi yok
Sağlığa uygunluk Sağlığa zararlı değildir.
Eğilme mukavemeti 45 Kg/cm2 ( DIN 53452)
Gerilme mukavemeti 30 Kg/cm2 ( DIN 53455)
UV ışınları Dayanıklıdır. ( Çözülme 20 yılda başlamaktadır.)

Kalite
Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği firmamızın
‘’ kaliteden taviz vermemek ’’ prensibi ile ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur. İzolasyon yapılacak alanın proje isteklerine uygun olarak, ‘’doğru teşhis’’ ‘’ doğru ürün’’ ve ‘’ doğru uygulama ‘’ ile gerek ürünün
TSE, TSEK gerekse uygulamaların uluslararası standartlara (ISO 9001, EN, ASTM) uygun olması sağlanır. Ürün ve uygulama gereklerine göre her aşamada gerçekleştirilen kalite kontrol testleri ile işin doğruluğu ve performansının ölçülmesi sağlanır.

Uygulama Alanı
Her türlü yüzeyin; su ve kimyasala karşı izolasyonunda, beton, ahşap, eternit, taş, her türlü metal satıhta, fabrika ve atölyelerin zemin kaplamalarında, beton yüzeylerde, temel izolasyonlarında, dış cephe ve kuzey cephe izolasyonlarında, soğuk hava depolarında, derz, çatlak ve dilatasyon tamirinde, asit, alkali ve diğer korozif kimyasallara karşı dayanıklılık istenilen zemin kaplamalarında kullanılmaktadır.
Suya ve rutubete karşı güvenle uygulanır!

Teknik Avantajları
Korozyondan korur, alkalilere ve baz asitlere dayanıklıdır. Mantar ve bakterilerden etkilenmez. Solventsiz oluşu nedeni ile güvenli kullanım sağlar. UV ışınlarından etkilenmediğinden güneş ışınlarına dayanıklıdır. Uygulandığı yüzeye göre aderansı yüksek olup, yaşlanmaya direnişlidir. Su, asitli su ve tuz solüsyonlarına, gres yağı ve petrole karşı dayanıklı aynı zamanda geçirimsizdir.

Uygulama Şekli
Ana malzeme 5 oran, sertleştirici malzeme 1 oran olarak birlikte max. 2-3 dakika temiz bir çubuk veya elektrikli mikser ile karıştırılarak uygulamaya hazır hale getirilir Uygulama; isteğe göre fırça, rulo veya havasız püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Uygulama sıcak ortamda (yaz) 25 C0 üstünde 30 dakika, soğuk ortamda (kış) 30-45 dakika içerisinde bitirilmelidir. Yüzeylerin durumuna göre istenirse % 05-10 oranında Selülozik veya Poliüretan tiner ile inceltilerek astar kat çekilebileceği gibi bu kat üzerine en az bir kat inceltilmeden uygulanmalıdır. Duvar veya su depolarında kullanılacak ise mevcut boya sökülmeye yakın v.b. maddelerden arındırılıp sıva üzerine uygulanır. 48 saat sonra (en geç 7 gün içerisinde) zımparalanarak boya, alçı v.b uygulaması yapılabilir. Uygulama yapılan yüzey en az -4- saat boyunca ıslatılmamalı, üzerinde yürünmemeli ve korunmalıdır.

Ambalaj
– 1 Kg
– 5 Kg
– 10 Kg
– 30 Kg

Varil veya istenen ağırlıkta

Sarfiyat
Polysper İzolasyon (5/1) in kullanılacağı yüzeyin fiziksel durumuna (yıpranmış, çok aşınmış vb.) göre tüketim Kg.

Ürün Adı Kullanılan m2 Tüketim m2 Tüketim
yüzey en az Kg. en fazla Kg.
Polysper İzolasyon (5/1) Beton 0,900 Kg 1,700 Kg
Polysper İzolasyon (5/1) Metal 0,700 Kg 1,200 Kg
Polysper İzolasyon (5/1) Ahşap,eternit vb. 0,600 Kg 0,900 Kg

Bir cevap yazın