Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler

POLYSPER Poliüretan kaplamalar yapıştığı tabaka kadar sağlam olur. Uygulamanın uzun süreli hizmet vere bilmesi için bir takım kurallar vardır. Öncelikle uygulamanın yapılacağı beton yâda metal yüzeyin sağlam olması aranılan ilk koşuldur. Sağlam olduğu tespit edilen yüzeylerde ise malzemenin iyi yapışmasını sağlayan işlemler yapılması gerekir. Bu işlem aşındırmadır

Aşındırma işlemi beton yüzeyini 1 mm kazıyarak doğru yapışmayı engelleyen etkenlerin tamamen sökülmesini sağlar.

Bu etkenler

· Çürük tabaka (şerbet tabakası)

· Yağlanma

· Kullanımdan kaynaklı kirlenme

· Nem (ısıtılarak kurutulur)

· Başka kimyasallar

· Meneviş tabakası

· Pas Vs gibidir.

Bu çalışma yüksek oranda tozumaya sebep olacağından vakum emici özelliklerinde dairesel dönüşlü elmas aşındırıcılar ve en önemlisi blastrac (bilye fırlatma makinesi)Ve mermer silme makinesi zımpara makinesi aranması gereken ilk koşuldur. Darbe özellikli pürüzlendirme teknikleri kesin bir başarı sağlamaz.

Zemin kesinlikle tozdan kirden yağ ve eski epoxy veya poliüretan malzemelerden kimyasallardan arındırılmalıdır. Uygulamadan önce zemin pırıl pırıl zımparalanması gerekir.)Zımparalanan yüzeyi vakumlu sanayi tipi emici süpürke ile toz ve pisliklerden arındırılır.

İlk önce tamiratlar pansuman tabiri ile macun la tamir edilir ve ilk kat astarlanır ikinci kat ara kat ile zemine istenilen MM .Ara kat atılır ve son kat UV uygulanır istenilen renk şeffaf ve dekoratif veya resimli istenilen uygulama RALE Göre VE ÜRÜNLERİMİZ ANTİ STATİKDİR.