Polysper (Su Kesici)

TANIM :
Islak zeminler için, yarı sıvı şeklinde, tixoropik kurulduğunda elastiki su geçirimsizdir. Değişik ikilim koşullarına son derece dayanıklı bir tabaka oluşturan elastiki reçine esaslı sıvı plastik tecrit malzemesidir.

KULLANIM YERLERİ :
Polysper (Su Kesici) malzemeleri genel olarak su tanklarında , depolarda (içme suyu, Kimyasal madde, Atık su, Şarap, Bira Vb..) havuzlarda, stamalarda (zeytin salamura tesislerinde, temel izolasyonlarında, çatı izolasyonlarında, dış cephe izolasyonlarında , tonajlı büyüksu tanklarında) kullanılmaktadır.
Ayrıca köprülerde, viyadüklerde, tünellerde, gemilerde, teknelerde, petro kimya tesislerinde, rafinelerde, atölyelerde de kullanılmaktadır.

Metal, beton, ahşap, taş, sıva, şap, hemen her türlü yatay ve düşey yüzeyin kaplanmasında, korunmasında, mukavvemetin arttırılmasında kullanılır, ayrıca kalıpçılıktada sıkça tercih edilir.

RENK Standart üretim – Beyaz – Gri – Kahverengi
ELASTİKİYET Elastik izolasyon olağanüstü elastik bir yapıya sahiptir. Yapılan testlerde kendi uzunluğunun 2 katı çakmelerde dahi film tabakasında ayrılma ve kopma olmadığı görülmüştür.
ATEŞE DAYANIKLILIK Kendiliğinden tutuşmaz, sıcak aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner, bu özelliği sayesinde “FIRE RETERDANT COATINGS” tanımlamasına uyar.
KURUMA SÜRESİ Donma kuruması : 2 saat
Tam Kuruma : 24 saat
Kimyasal dayanımı : 7 gün
TATBİK APARATLAR Rulo, mala, püskürtme tabanca ile uygulanabilir.
KAPLAMA KALİTESİ Çift kat uygulama esası ile m2’de 750 gram

UYGULAMA ŞEKLİ
Yatay ve dikey yüzeylerde açık alan kalmamak kaydı ile özel Polysper (Su Kesici) fixatör ile astarlanır. Astarlanan yüzeye iki kat halinde Polysper (Su Kesici) elastiki izolasyon uygulanır. Uygulama esasında katlar arasında 2 saat bekleme yapılır. Elastiki izolasyonun arasında keçe uygulaması yapılabilir. Havuz izolasyonlarında dikey ve yatay kesişimlerde mutlaka keçe uygulaması yapılmalıdır.

ÖZELLİKLERİ
Modifiye edilmiş acyle polimer oranı %55 dir.
Homojen vizkoz sıvı
Yangın tehlikesi yoktur

Bir cevap yazın