Polysper Zemin Kaplaması

2 bileşenli (komponentli), poliüretan esaslı, solventsiz, aşınma ve kimyasal dayanımı yüksek, yarı esnek, konforlu, sağlıklı, temizlenmesi kolay, anti statik (elektriği toprağa ileten),parlak, kendi düzleşen (self levelling) Polysper zemin kaplamasıdır.

Yüzey Hazırlığı
Polysper uygulanacak beton zeminlerin, beton kalitesi BS 18 tip yâda minimum 350 doz ve en az 3 haftalık olmalıdır. Yüzeyde oluşabilecek köpük tabakası sistire edilerek kaldırılmalı; oluşan toz tabakası endüstriyel süpürgelerle süpürülmeli, zemin yağdan, kirden arındırılmalıdır. Zemin betonun kopma mukavemeti minimum +5ºC üzerinde olmalıdır. Zemin sıcaklığının +3ºC üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

Kimyasal Direnç
Seyreltik asitlere, deniz suyuna, soda çözelticilerine ve alifatik solventlere karşı dayanıklıdır.

Yüzey Koruma
Mekanik ve kimyasal dayanımını, aşınma dayanımını artırmak, UV ´ye dayanıklı hale getirmek ve mat yüzey görünümünü elde etmek için Polysper yüzey sertleştiricisi ile kaplanabilir.

Uygulama Yöntemleri
Kürünü tamamlamış beton zemin önce Polysper astar ile astarlanmalıdır. Yaş astar üzerine uygun dane çaplı (0.3–0.8mm) silis kumu serpilmelidir. Önce A bileşeni (komponenti) düşük devirli (yak.300–400 devir /dak.) mekanik bir karıştırıcı ile iyice karıştırılır. Daha sonra B bileşeni (komponenti) eklenerek tekrar 2–3 dakika karıştırılır. Sonra bu karışım temiz bir kabın içine boşaltılır ve ön görülen miktarda silis kum ilave edilerek tekrar 3-4dakika karıştırılır. Elde edilen homojen karışım istenilen kalınlığı sağlayacak aletler (dişli, mala vs. yardımıyla hazırlanan zemine yayılır. Gerekli olduğu takdirde malzeme yaşken havasını atmasına yardımcı olmak için kirpili rulo kulanın.

Güvenlik Önlemleri
Kürleşmemiş malzemelerin tahriş edici etkilerinden dolayı bileşenler (komponentler) cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas etiği takdirde hemen bol su ve sabunla yıkanmalı, ciddi durumlarda doktora başvurulmalıdır. Uygulama sırasında eldiven ve koruyucu gözlük takılmalıdır. Kürleşmemiş malzemelerin gıdalara bulaşmasından sakınılmalıdır. Çalışma sahsına ateşle yaklaşmak tehlikelidir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.

Depolama
Açılamış orijinal ambalaj, serin ve kuru ortamda 12 ay muhafaza edilebilir.

Ambalaj
30kg (A-B ) setler halinde temin edilir.

Sarfiyat
Uygulama kalınlığına göre 1.8 – 3.0 kg/m² Pollyastar (1:0.3 – 0:0.5) oranında 0.1 – 03 mm silis kum ile karıştırtabilir.

Bir cevap yazın